2015 m. vasario 20 d., penktadienis

Vištiena vyno padaže „Coq au vin“

Yra patiekalų, kurių pati niekuomet negaminčiau ir nė nesumąstyčiau užsisakyti restorane – tiek ten svarbus koks nors komponentas, kurio visai nenorėčiau dėtis į burną. Tačiau retkarčiais gyvenime pasitaiko, kad maistą ruošia kas nors kitas, sugebantis įkalbėti jo paragauti nepaisant nemielų sudėtinių dalių. Taip visai netyčia plečiasi mano kulinarinė komforto zona, o šiame įraše – vienas to pavyzdžių.

„Coq au vin“

Coq Au Vin

2 didelėms porcijoms reikės:
kiaulienos juostelių, 225 g.
vištienos šlaunų su kaulu ir odele (be blauzdos), 6 vnt.
raudonojo svogūno, 1 vnt.
rudųjų pievagrybių, apie 200 g.
raudonojo vyno (pinot noir), 1½ puod.
vištienos sultinio, 1 puod.
sviesto, 2 v. š.
miltų, 2 v. š.
čiobrelio šakelių, 6 vnt.
druskos ir pipirų

Gaminimas:
Vištienos šlaunis dosniai, iš abiejų pusių, pagardinkite druska ir pipirais. Atidėkite į šalį. Kitus prieskonius palikite lentynoje – visa šio patiekalo esmė slypi padaže. Beje, galite iš karto pradėti gurkšnoti tą vyną, kurio receptui neprireiks.

Supjaustykite kiaulienos juosteles į priimtino dydžio gabalėlius ir suverskite į įkaitintą keptuvę be papildomų riebalų. Nuolat maišydami, kepkite ant vidutinės kaitros iki traškumo. Tuomet išimkite kiaulieną, keptuvėje palikite tik išsiskyrusius riebalus.

Padidinkite kaitrą ir sudėkite į keptuvę vištienos šlaunis odele žemyn. Taip pasieksite maksimalų traškumą. Atsargiai, kad odelė nepriliptų prie keptuvės dugno, apskrudinkite (tačiau nebandykite iškepti) mėsą iš abiejų pusių. Po to gabalėlius išimkite, o likusius riebalus nupilkite – palikite jų tik vieną šaukštą.

Susmulkinkite svogūną, ruduosius pievagrybius supjaustykite ketvirčiais arba riekelėmis. Sudėkite į keptuvę, primažinkite kaitrą, viską pasūdykite žiupsniu druskos. Kepant iš daržovių išsiskirs skystis, susigers į ant keptuvės dugno susiformavusį apvalkalą ir galėsite jį nesunkiai nugrandyti. Taip ir padarykite. Riebalų bei vandens masėje svogūnai bei pievagrybiai suminkštės ir karamelizuosis.

Į karamelizuotas daržoves įdėkite sviestą, apibarstykite viską miltais. Minutę kitą viską gerai išmaišykite, kad neliktų jokių gumulėlių. Po to – metas vynui. Drąsiai supilkite visą nurodytą kiekį, dar sąžiningai pamaišykite, nepamiršdami grandyti visko, kas bando lipti prie keptuvės dugno. Kai pastarosios turinys pradės burbuliuoti ir kiek sutirštės, sudėkite čiobrelio šakeles bei kiaulienos gabaliukus, išmaišykite ir supilkite sultinį. Toliau maišykite, kol viskas bus daugmaž tokios pat temperatūros.

Kalbant apie temperatūrą, tai maždaug šioje vietoje jūsų orkaitėje ji turėtų siekti 190°C. Tiesą, prieš viską pašaunant į orkaitę, į paruoštą masę sudėkite vištienos šlaunis, aplaistykite padažu. Jeigu jūsų keptuvė turi tokiam karščiui neatsparių dalių, pakeiskite ją į kitą kepimo indą. Keptuvė, žinoma, geriau, nes į orkaitę viskas turėtų keliauti virimo temperatūros ir ten sėdėti apie valandą. Uždengti nereikia.

Rekomenduoju patiekti su česnaku gardinta bulvių koše ir gaiviomis salotomis.

Šaltinis: Food Wishes.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą