2012 m. birželio 13 d., trečiadienis

Recenzija: kavinė „Fabai“

Šią kavinę aptikau visai netyčia. Kartu su tėvu bei seserimi planavome papietauti ir nusprendėme į šią atrakciją įtraukti ir brolį. Kadangi jis - žmogus užimtas, pasiūlė atlėkti iki jo biuro ir pavalgyti šalia esančioje kavinėje, t.y. „Fabuose“.

„Fabai“, anot meniu.lt, veikia nuo 1996 metų. Kavinė orientuota į vyresnio amžiaus (na, jaunimas juk mieliau renkasi picerijas), vidutines pajamas gaunantį pilietį, norintį paprastai, ramiai ir sočiai pavalgyti. Tai nėra viešojo maitinimo įstaiga su šabloniniu meniu - „Fabai“ didžiuojasi ant žarijų keptais kepsniais bei šašlykais.

Interjeras ir atmosfera
Lauko kavinė ganėtinai tipiška, šiltu metu labai viliojanti, bet mes nemėgstame kvėpuoti cigarečių dūmais, todėl ten įsitaisyti nė nebandėme. Užsukome į vidų ir galėjome rinktis iš dviejų variantų: sėsti baro patalpoje, kuri akivaizdžiai populiaresnė tarp lankytojų ir ganėtinai triukšminga, arba eiti į patalpą su virtuve-židiniu. Pastarąją ir pasirinkome - nors žmonių būta ir antresolėje, triukšmo lygis buvo gerokai žemesnis. Girdėjosi palyginti tyliai skambanti muzika. Be to, turėjome unikalią galimybę stebėti, kas vyksta atviroje virtuvėje. Mačiau, kaip moteriškė pjaustė daržoves, o pilvotas vyrukas ant žarijų kepė mūsų maistą. Jei nepatingėsite ir paspausite ant aukščiau pateiktos meniu.lt nuorodos, į interjero detales galėsite paspoksoti patys, aš tepasakysiu, kad jame dominuoja medis, suteikiantis savito rimtumo. Kėdės ir stalai patogūs, vedinimas geras - sėdėti prie židinio šiltą vasaros dieną mums nebuvo per karšta. Kitų patalpų apžiūrėti progos neturėjau.

Meniu
meniu.lt įkeltas variantas, patikėkite manimi, gerokai turiningesnis nei mums pateiktas originalas. Iš esmės galėjome rinktis tarp kepsnių, šašlykų ir salotų. Taip - vegetarams ši vieta nėra pati tinkamiausia, nors lėkštės turinio komponavimo būdas (pats atskirai pasirenki ir pagrindinį patiekalą, ir garnyrą) leidžia išsisukti. Pavyzdžiui, pasimėgauti didele lėkšte ant žarijų keptų daržovių užsikandant lavašu, įdarytu sūriu ir viską pagardinant pasirinktu padažu. Pastarųjų pasirinkimas tikrai platus - pasakę, kad norime česnakinio padažo, išgirdome, kad jų yra net keturios rūšys ir buvome paprašyti patikslinti savo pasirinkimą. Tiesa, gal ir gerai, kad pagrindiniam patiekalui tegalima rinktis ant laužo keptą mėsą - ji tikrai verta dėmesio. Verta paminėti, kad nurodomas apytikslis porcijos dydis ir 100 g. kaina, t.y. mokate už konkretų kiekį. Kalbant apie dizainą, tai meniu labai elementarus ir neperkrautas - nėra nuotraukų, bet yra paaiškinimai, kas iš ko susideda.

Maistas
Kolegos užsisakė kiaulienos šašlyką, aš, dvejojusi tarp vištienos šašlyko su kariu ir vištienos kepsnelio, galiausiai pasirinkau pastarąjį. Garnyrui visi rinkomės ryžius ir šviežius pomidorus bei agurkus (aš dar susigundžiau šviežia paprika). Kiaulienos šašlyką buvo nuspręsta gardinti pikantišku česnakiniu bei šašlykiniu padažais, o vištienai labiau tiko fermentinio sūrio padažas. Užkandai užsakiau baltą sūrį, apkeptą su prieskoniais, kuriuo, tiesą sakant, nusivyliau. Kolegos apsidžiaugė meniu aptikę „Retro girą“ ir išmaukė jos net 6 butelius. Aš išbandžiau „Warsteiner“ alų, kuris pasirodė visai niekuo neišsiskiriantis bei labai švelnaus skonio, todėl mano kitas bokalas buvo „Carlsberg“ alaus. Deserto nevalgėme, nes niekas nesugundė - pasirinkimas kuklus. Grįžtant prie pagrindinių patiekalų, visi saviškiais likome patenkinti. Mėsa buvo rūpestingai iškepta ir sultinga, ryžiai nepervirti, daržovės tikrai šviežios, o padažai - gardūs, it naminiai.

Aptarnavimas
Tik įėjus į baro salę prie mūsų prišoko mergina su meniu, bet, mums apsigalvojus dėl vietos prisėsti, greitai ir pasišalino. Virtuvės-židinio salėje meniu atnešė vaikinas, tiesiog lėkte atlėkė, greit padėjo juos ant stalo, o paklaustas, kokio alaus kavinė turi, greit išpyškino atsakymą ir nulėkė savais keliais. Nemėgstu tokių dalykų - esu linkusi gėrimus užsisakyti iškart, o manęs niekas neišklausė. Truputį vėliau prie mūsų priėjo mergina, kuri ir priėmė užsakymą bei vėliau mus aptarnavo. Nors tas lėkiojimas turbūt visų ten dirbančiųjų bruožas - mergina taip pat šmirinėjo po salę, tiesiog nugriebdama ant stalo kampo padėtus tuščius giros butelius, nė nestabtelėdama paklausti, ar mums nieko netrūksta. Suprantu, kartais tikrai nespėjama visko sužiūrėti, bet klientams reikėtų skirti truputį daugiau dėmesio, net kalbant apie minimumą. Trumpai tariant, aptarnavimu likau nelabai patenkinta, nors mes tai ilgai neužsibuvome ir labai daug visko neužsisakinėjome, tad pietų tai nesudrumstė.

Kainos
Labai padorios. Keturiese sočiai ir savęs nevaržydami pavalgėme už 108lt. Jei neklystu, iš jų vien už gėrimus - 35lt. Taigi, pagrindinių patiekalų kainos vidutiniokiškos - nei mažos, nei didelės. Visgi gauni daug kokybiškos ir tikros mėsos, ne 2/3 lėkštės garnyro.

Reziume
Vieta paprasta, bet ne prasta. Smagu matyti, kaip gaminamas maistas (ir tai nėra pica), žiemą sėdėti prie židinio tikriausiai itin jauku. Kavinė nėra kažkas ypatingo, dėl ko vertėtų trenktis į kitą miesto galą, bet, jei būsite netoliese ar tiesiog mėgstate ant žarijų keptą maistą - išdrįskite apsilankyti. Kukli išvaizda slepia dar vieną galimybę skaniai pavalgyti. Na, ir papramogauti - juk tai kartu ir biliardinė.


Kavinė „Fabai“
Ateities g. 21 ,Vilnius

1 komentaras:

  1. Man irgi keletą kartų teko čia lankytis vasarą,tai vėdinimas tikrai geras, maistas - ne idealus, bet visai neblogas, aptarnavimas - super.

    AtsakytiPanaikinti