2013 m. kovo 31 d., sekmadienis

Cinamoninės bandelės (Cinnamon rolls)

Nors šiandien jau Velykos, oras už lango nė iš tolo neprimena pavasario. Užsibuvusios žiemos proga pasidalinsiu dar nuo Kalėdų užrašuose užsilikusiu receptu. :)


Cinamoninės bandelės (Cinnamon rolls)

• Reikės:
Tešlai:
450 ml. pieno
½ puod. aliejaus (naudojau migdolų)
½ puod. cukraus
7 g. sausų mielių
4½ puod. miltų
a.š. kepimo miltelių
½ a.š. sodos
2 a.š. druskos
Įdarui:
200 g. sviesto
1 puod. cukraus
Daug cinamono
Glajui:
125 g. cream cheese (pvz. „Philadelphia“)
6 v.š. pasukų/pieno
1½ puod. cukraus pudros


• Gaminimas:
 Tešla gaminama keturiais etapais:
1. Vidutinio dydžio puode sumaišykite pieną, aliejų ir cukrų. Pakaitinkite ant vidutinės kaitros iki kambario temperatūros, neužvirinkite.
2. Į šiltą, tačiau jokiu būdu ne karštą (patikrinkite pirštu), pieno mišinį suberkite mieles. Palikite ramybėje minutę kitą.
3. Suberkite į tą patį puodą 4 puodelius miltų. išmaišykite iki vienalytės masės ir, uždengę rankšluosčiu, palikite šiltoje vietoje kokiai valandai.
4. Po valandos, įmaišykite į tešlą kepimo miltelius, sodą, druską bei likusius ½ puodelio miltų. Gerai išmaišykite. Viskas – tešlą jau pasiruošėte!
Paruoštą tešlą galima naudoti iškart arba dėti į šaldytuvą ir laikyti ten iki 3 dienų. Su bent valandą pašaldyta tešla yra daug lengviau dirbti. 

Taigi, kai jau prisiruošite sukti bandeles, išsitraukite tešlą ir padėkite ją ant miltais apibarstyto pagrindo. Iškočiokite tešlą iki 75 x 25 centimetrų pločio stačiakampio (jei tai atrodo lyg per daug vietos užimantis dalykas, dalinkite tešlą į dvi dalis ir kočiokite du mažesnius stačiakampius). Tešla turi būti iškočiota gana plonai. 

Iškočiotą tešlą apliekite sviestu, užberkite cukrų ir apibarstykite ją cinamonu. Jei mėgstate saldesnes bandeles, dėkite daugiau cukraus. Svarbiausia – nepadauginti cinamono. Barstykite jo tik plonytį sluoksnelį.

Tokį visokių gėrių pagardintą tešlos stačiakampį susukite į ilgą kelmą. Pradėkite nuo tolimesnio galo ir tvirtai vyniokite savęs link. Nenustebkite, jei dalis įdaro išbėgs. Baigę sukti tešlą, pasukite ją taip, kad siūlė būtų apačioje. 

Galiausiai, išsitraukite aštriausią peilį ir raikykite bandeles. Jos turėtų būti 1,5-2 centimetrų storio. Dėkite jas į riebalais išteptą ar kepimo popieriumi išklotą kepimo formą (jei norite dailiai apvalių bandelių, stenkitės jų nesigrūsti), uždenkite rankšluosčiu ir palikite mažiausiai dvidešimčiai minučių, kad tešla dar šiek tiek pakiltų.

Kepkite 190° C temperatūroje 15-20 minučių, kol gražiai paruduos. Nepersistenkite: mano mama pamiršo bandeles išimti iš orkaitės, tai jos šiek tiek perkepė, t. y. nuotraukoje bandelės yra tamsesnės nei turėtų būti. Nors buvo ne ką mažiau skanios, bet... turėkite tai galvoje it pamoką. ;)

Iškepusias bandeles ištraukite iš orkaitės ir leiskite truputį atvesti. Pasiruoškite glajų (nebūtina, bet verta): išsukite kreminį sūrį su cukraus pudra. Geriausia tai daryti su plaktuvo pagalba. Po to, įmaišykite po vieną šaukštą pasukų, kol pasieksite norimą konsistenciją. Dosniai apliekite bandeles ir dėkite jas ant stalo. Skanaus!

• Šaltinis: bandelės iš The Pioneer Woman. glajus – asmeninė variacija.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą